Lietota portatīvā datora iegāde

Kā izvēlēties lietotu portatīvo datoru(arī attiecināms uz galda datoriem), ja neesat lietpratējs? Paskatoties sludinājumus, sapratu, ka tas ir vēl sarežģītāk nekā iegādāties lietotu auto 😊. Lietotu auto jūs varat vismaz atlasīt pēc gada, tad nobraukumu un tehnisko stāvokli tālāk pārbaudīt.

Kā atlasīt portatīvo datoru? Lietota portatīvā cenas intervāls iespaidīgs –  no 25€ līdz 3155€. Uzgāju sludinājumu, kur pārdevējs raksta, ka pārdod 2,5 gadus lietotu portatīvo, bet portatīvā procesors ir 9 gadus vecs…

Vienīgais vērtīgais atlases kritērijs, piemēram ss.lv, ir ekrāna izmērs. Ne atmiņas lielums, ne disks nav noteicoši, jo gadiem ejot, to apjoms īpaši nav mainījies.

Es ieteiktu vadīties pēc procesora, jo var noteikt tā izlaišanas gadu. Vieglāk ir ar Intel procesoriem, jo tas, norāda to viegli atrodamā veidā. Piemēram, ja sludinājumā norāda Intel i5-3360M procesors, meklējam internetā un atrodam linku:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/64895/intel-core-i5-3360m-processor-3m-cache-up-to-3-50-ghz.html

Izlaists 2012.gada otrajā ceturksnī. Tātad, portatīvajam ir aptuveni 7 gadi.

Nākamo paaudzi parasti procesora ražotāji nomaina nedaudz ilgāk kā pēc gada.

Otrs, salīdzinātu procesora veiktspēju, lai nepieļautu tādu kļūdu, ka nopērkat jaunāku portatīvo datoru ar procesoru, kas ir mazāk jaudīgs nekā jūsu vecais. Par piemēru ņemam šo pašu Intel i5-3360M. Pārbaudām cik veiktspējas punktus tas savās Passmark testā – 4440 punkti.

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-3360M+%40+2.80GHz&id=818

Jauns veikalā iegādājams portatīvais ar Intel Celeron N4000 procesoru Passmark veiktspējas testā savāc vien 1430 punktus.

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Celeron+N4000+%40+1.10GHz&id=3239

Punkti var atšķirties jo mainās dinamiski no publicēto testu vidējām vērtībām.

Jaunāki portatīvo procesori ir vairāk orientēti uz baterijas darbības ilgāku. Tādēļ mēdz būt ka tā pašā līmeņa procesors jaunākā paaudze ir mazāk jaudīgs.

Kad esat tikuši galā ar procesoru, tad pievēršam uzmanību ekrāna izšķirtspējai, atmiņas lielumam, diskam, videokartei un baterijai.

Veiksmīgi atrast īsto/pareizo!

Zvani